Statybos naujienos

Photo

Geografinė Lietuvos padėtis lėmė, jog malonias pavasario ar vasaros dienas greitai aptemdo atėję darganoti rudens orai bei žiemos šaltis. O tada daugelis ima sukti galvas, kokiu būdu šildyti savo namus ir išvengti grėsmingų šildymo sąskaitų. Vis labiau mūsų šalyje populiarėjantys alternatyvūs šildymo būdai leidžia sutaupyti ir namuose jaukumą kurti kur kas paprasčiau. Patalpų šildymas medžio drožlių briketais ir medienos granulėmis šiandien ima sparčiai keisti tradicinį lietuvių pamėgtą kūrenimą malkomis ar anglimi. Modernus būdas nesušalti atėjus šaltajam metų sezonui – granuliniai katilai – leis mėgautis šiluma, neinvestuojant tam daug pinigų ar laiko.


Pamirškite apsirūpinimą malkomis ir anglimi

Nusprendus savo namus ar kitas patalpas šildyti vienu iš šiuo metu populiarių alternatyvių šildymo būdų, granuliniais katilais, neteks susidurti su dideliais sunkumais. Apsirūpinimas malkomis, anglimi, reguliarus ugnies prižiūrėjimas ir rūpesčiai sandėliuojant ar tvarkant katilinę siejami su tradiciniais šildymo būdais, o šiuolaikiški ir minimalios priežiūros reikalaujantys granuliniai katilai visiškai pakeis nuomonę apie šildymą. Jų kūrenimui reikalinga medžiaga yra medis, kuris yra specialiai supresuotas į granules arba breketus. Įdėjus į katilą specialiai apdirbtą žaliavą, galima reguliuoti šilumos kiekį. Automatinė granulinio katilo veikimo sistema garantuoja granulių patekimą į katilą, todėl stabili temperatūra patalpose palaikoma ilgą laiką.

Lengva granulinių katilų priežiūra

 Granuliniais katilais prekiaujantys specialistai patikina, jog jų priežiūrai nereikalingas joks ypatingas dėmesys: katilo savininkui paprastai tereikia tik 1 kartą per savaitę užpildyti bunkerį ir to pakaks, kad maždaug septynias dienas patalpose jaustųsi maloni šiluma. Specializuotų granulinių katilų naudingumo koeficientas yra žymiai didesnis negu tradicinio kūrenimo malkomis ar anglimi, o paprasta priežiūra tinkama net ir labai užimtiems žmonėms. Netvarka katilinėje, įsigijus granulinį katilą, daugiau nebeerzins, kadangi medienos granulės ar medžio breketai yra pilami tiesiai į katilo vidų, specialiai jų neperrūšiuojant ar smulkinant. Viskas apie ką žmogui reikia pagalvoti, tai tik kur stovės katilas bei kurioje vietoje jis sandėliuos breketų maišus.

Pigus šildymas

Lyginant kainas, kurios mokamos šildant patalpas granuliniais katilais bei dujiniu šildymu, pastarasis būdas gali atsieiti dvigubai. Dabar šaltuoju metų laiku namų ūkis dujiniam šildymui vidutiniškai išleidžia kažkur pusantro tūkstančio eurų, bet įsigytas granulinis katilas išlaidas galėtų sumažinti beveik perpus. Kainos faktorius, apibūdinantis bene pigiausią šildymo variantą – kieto kuro katilus – nustebins ir skeptikus. Ekonomiškas šildymo būdas yra pritaikytas skirtingų poreikių turintiems asmenims, tad žmogui abejojant, jis gali rinktis tiek kieto kuro, granulinį, tiek kombinuotą katilą. Nors kombinuotieji katilai neprilygsta granuliniams (dažniau kemšasi, reikalauja didesnės priežiūros), tačiau tai nepamainomas įrenginys nuosavo miško ar kitokių medienos atliekų tvarkymui ir jų sukūrenimui, mainais išgaunant šilumą.

Taigi, kad ir koks nekenksmingas gamtai bebūtų elektros šildymas, jis vis dar yra per brangus mūsų šalyje ir retas kuris savo namus šildosi būtent šiuo būdu. Tačiau toks alternatyvus būdas kaip granuliniai katilai, gali tapti puikia išeitimi visiems, kurie neturi laiko prižiūrėti malkomis ar anglimi kūrenamų krosnių arba tiesiog siekia sutaupyti. Paprastos priežiūros automatiniai granuliniai katilai, naudodami specialiai apdirbtą medieną, taupys pinigus, o jaukumas ir maloni patalpų temperatūra džiugins ilgą laiką.

 

Straipsnis parengtas: Paltaja.lt


Taisyklės Pagalba
Darbo laikas:
I-V9-17 val.
VI-VIInedirbame
Susisiekite:
El. paštas: info@viskasstatybai.lt
El. paštas reklamai: reklama@viskasstatybai.lt
Bendraukite su mumis